Aybastı Söz

Söyleyecek sözü,değiştirecek gücü olanların gazetesi

ENGİNYURT, AKP’Yİ TOPA TUTTU

mhp-ordu-eski-milletvekili-cemal-enginyurt-il-3697129_o“GÜCÜNÜZ VARSA MEYDANA ÇIKIN!”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt , Aybastı’da ülke gündemine değinerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a seslendi. Enginyurt; “Türk Milleti kucağını açmış seni bekliyor ve erkekçe bir ses çıkar ve de ki yeter bebek katili caniler, yeter yaptığınız, ne istediyseniz verdim ama siz azdınız, şımardınız yeter artık ben Türk Milleti ile beraberim de. Bundan sonra gücünüz varsa erkekçe meydana çıkın de, biz Türk Milliyetçileri olarak böyle bir tavrın yanındayız” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aybastı İlçe Başkanlığı Aybastı’da iftar yemeği düzenledi. Aybastı İlçe Başkanı Mevlüt Demirbaş tarafından organize edilen iftar yemeğine MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt , Altınordu İlçe Başkanı Murat Kaçak, İl Başkan Yardımcısı Köksal Yılmaz, Gölköy Belediye Başkan Adayı Serdar Ateş, Korgan Belediye Başkan Adayı Bedir Silme, Güzelyurt Belde Belediye Başkanı Ferhat Eken, Gölköy, Korgan, Kumru ilçe başkanlarının yanı sıra partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aybastı, Fatih Mahallesinde tertiplenen ve 600 kişilik Fatih Düğün Salonu’na sığmayan MHP’liler dışarıya da yaklaşık 300 kişilik masa kurarak Aybastılı’lara geniş katılımlı bir iftar yemeği vermiş oldu.Okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından açılan iftarın ardından konuşma yapan MHP Ordu İl Başkanı Cemal Enginyurt ülke gündemine değinerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a artık sırtını PKK’ya dönmesi gerektiğinin altını çizerek sert yüklendi.Aybastılıların Ramazan-ı Şeriflerini kutlayarak söze başlayan Enginyurt; “Cenabı Allah inşallah Türk İslam Âlemi’nin bu mübarek ramazan ayında tutmuş olduğu oruçları kabul eder. Bu mübarek ramazan ayının yüzü suyu hürmetine bütün dünya Müslümanlarının birliğine, barışına, dirliğine, kardeşliğine vesile olacak hayırda bizlerin yanında yer alır. İnşallah tuttuğumuz oruçlar dünyanın neresinde bir Müslüman kardeşimiz varsa onun acısının dinmesine, onun çektiği çilelerin son bulmasına vesile olur. İnşallah bu ramazanı şerifimiz Türkiye’de yaşayan bütün Türk Milletinin huzur, barış, sükûnet içerisinde yaşamasına vesile olur.Bu mübarek ramazan akşamında bu gecenin güzelliğini siyaset yaparak asla bozmak istemiyoruz. Çünkü biz Allah’a iman etmiş hareketin mensupları olarak hiç bir zaman 12 Eylül öncesinde verdiğimiz şanlı mücadelemizde yüce dinimiz İslam’ı siyasete alet etmedik. Biz İslam’ın her şeyin üstünde ve Allah’ın hiç bir şekilde siyasete malzeme yapılmasını istemiyor ve böyle bir acziyetin içine de girmeyi arzu etmiyoruz” diye konuştu.

2 BİN 500 TANE GENÇ PKK’YA KATILDI

Bugün sadece ülkemizin içinde bulunduğu durumla alakalı olarak bir kaç kelime etmek istiyorum diyen Enginyurt şöyle devam etti: “Ülkemizin çevresini düşmanlar sardılar. Ülkemizin çevresindeki düşmanlar her geçen gün Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü bozmak için içteki ve dıştaki birlikçileri ile beraber ülkemizde ki barışı yok etme gayreti içerisindeler. Maalesef son zamanlarda Türkiye’de bölücü terör örgütü aşırı bir cesaretle Türkiye’nin güneyinde Kürdistan kurma cesaretini kendisinde buldu. Bunu ehliyet, kimlik, ruhsat kontrolü yaparak her geçen gün belirginleştirdiler. Güneydoğu da kaymakamları tehdit ederek artık buranın kaymakamı biziz demeye başladılar. Sözde Kandil’e çekiliyoruz diyerek sadece yaşlı ve hastaların kandile çekilmesiyle devletin valisinin 2 gün önce açıkladığı resmi rakamlara göre 2 Bin 500 tane genç PKK’ya katılarak ülkenin Güneydoğu’sunda ki bu bölünme operasyonunu her geçen gün hızlandırmaktadırlar. Türkiye’yi bölmek ve parçalama isteyenler her şekilde iş birliği yapmış durumdalar.Bunun karşısında Türk Milliyetçileri olarak, MHP olarak, buradan seslenmek istiyor ve diyoruz ki; Bu ülkenin topraklarını yüce ecdadımız bize kanını, canını bedel ödeyerek bize emanet etti. Bu Türkiye’yi bölmek isteyen başta bebek katili Abdullah Öcalan olmak üzere  bütün bölücüler duysunlar ki Türk Milleti bu ülke topraklarından tek karışını dahi hiç kimseye vermeyecek, verdirmeyecektir Yüce Allah’ın izniyle buna da asla müsaade etmeyeceğiz. Biz Türkiye’yi yönetenlere şunu söyledik, sayın başbakana seslenerek dedik ki, bu ülkenin bölünme noktasında biz hükümetin yanında yer alırız. Terör karşısında hükümetin yanında yer alırız. Hatta Mısır’da darbe yapıldığında başbakan Erdoğan dedi ki acaba Türkiye’de de darbe olur mu, Gezi Parkı olaylarında da Türkiye’de darbeyi getirir mi diye endişelendi. Biz Genel Başkanımız da başta olmak üzere başbakana seslendik ve dedik ki, Türk Milliyetçileri olarak bu ülkede darbe yapmak isteyen her türlü şerefsizin karşısında senin yanında yer alır, Türk Milletinin yanında yer alırız. Sen sandıkla geldin biz seni sandıkla göndereceğiz” şeklinde konuştu.

BAŞBAKAN, PKK SÜRÜSÜNE SIRTINI DÖN

Türk Milletinin ve Türk Milliyetçilerinin tavrının net olduğuna da dikkat çeken Enginyurt;  “Bütün darbecilere de şunu söyledik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti asla bir darbe istemiyor. Bunu aklından geçirenler, bunu düşünenler Türk Milletinin dostu olamaz. Türk milletinin mensubu olamaz. Biz başbakana aylardır sesleniyor ve diyoruz ki, sayın başbakan ne olur bu bölücülere bu kadar prim verme, Bu Abdullah Öcalan denen bebek katilini bu kadar şımartma, kadın istiyor evlilik için şimdi nikâh işlemlerini başlatıyorsun, televizyon istiyor gönderiyorsun, basın mensuplarını çağırıyor ve sen düşünmeye başladın, sana süre veriyorlar şimdi, şımarttığı PKK, başbakana süre veriyor ve diyor ki; 15 Ekim’e kadar Abdullah Öcalan’ı serbest bırakmaz ve bizim dediklerimizi yapmazsan ateşkesi bozar, Türkiye Cumhuriyeti’nden ayrılırız diyorlar.Yapma sayın başbakan gel bunlara bu PKK sürüsüne sırtını dön, Türk Milleti kucağını açmış seni bekliyor ve erkekçe bir ses çıkar ve deki yeter bebek katili caniler, yeter yaptığınız, ne istediyseniz verdim ama siz azdınız, şımardınız yeter artık ben Türk Milleti ile beraberim de bundan sonra. Gücünüz varsa erkekçe meydana çıkın de, biz Türk Milliyetçileri olarak böyle bir tavrın yanındayız” ifadelerini kullandı.

AKP ORDU MİLLETVEKİLLERİ YALANDAN YİĞİTLİK YAPIYORLAR

Perşembe Yaylasının isim değişikliğini ve Aybastı’da çöken ekonomiyi de konuşmasının sonunda değerlendiren Enginyurt, AKP Ordu milletvekillerinin yalandan yiğitlik yaptıklarını ileri sürerek şunları kaydetti: “Yalandan Perşembe Yaylası Er Meydanı’nın adını değiştirerek erkeklik yapmayın, yiğitlik yapmayın. Bin yıllık Perşembe Yaylası Er Meydanı’nın adını İdris Naim Şahin Er Meydanı yaparak siyasete hizmet edemezsiniz. Pancar ekenin hapiste yolunu buldurdunuz. Ev yapanın evini yıktınız. İnsanların ocağını yıktınız. Perşembe Yaylası’na tek çivi çakmadınız. İdris Naim Şahin güreşte size harçlık verecek diye er meydanının adını İdris Naim Şahin yaptırdınız.Yapmayın beyler buraya gelirken gördüm Aybastı’ya gelen yol şu yağan yağmur nedeniyle uçmuş eğer yağmur gece boyu yağmaya devam ederse Aybastı yolu kapanacak. 11 yıl önce MHP Milletvekili iken Fatsa-Çatalpınar-Kabataş-Aybastı yolunu buranın belediye başkanları ve muhtarlarıyla beraber ben Sayın Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ile Sadettin Tantan ile Koray Aydın ile görüşerek ihale ettirdik, bu yolun açılması ve yapılması için 11 yıl önce hizmeti başlattık. 10 yıl boyunca AKP Milletvekilleri her geldiklerinde övünüyorlar, duble yollar yaptık diyorlar, tüneller açtık diyorlar, pekala Aybastılı olarak siz bunlara sormuyor musunuz bizim yolumuz ne oldu? 10 yıldır bu yolu niye yapmadınız?

Tüneller, duble yollar yaptınız da, Aybastı’nın suçu günahı ne idi de bu yolu neden yapmadınız?Onun için biz diyoruz ki, artık lafla peynir gemisi yürümüyor. Hayvanımızı 4 bin Lira’dan Bin TL’ye satmak zorunda kaldık. Samanı 300 Lira’dan Bin 200 TL’ye almak zorunda kaldık. Fındığı 6 Lira’dan 4 Lira’ya satmak zorunda kaldık. Balın tenekesi 380 Lira iken 170 Lira’ya satmak zorunda kaldık, şekerin çuvalı 30 Lira iken 130 Liraya almak zorunda kaldık. Unun çuvalı 15 Lira iken 65 Lira’ya almak başladık. Tüpgaz 17 Lira iken 80 Lira’ya almaya başladık. Hala siz diyorsanız bizim çocuk iyi, bizim vekil iyi Allah size rahmet versin deriz biz. Biz 10 yıldır bu memlekette yaşıyor ve mücadelemizi başımız dik bir şekilde veriyoruz. Bu akşamda burada sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyuz. Cenabı Allah iftarınızı kabul etsin ve Türk Milletini utandırmasın. Cenabı Allah dünyada ki bütün Müslümanlara barış ve huzur nasip etsin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE” diye konuşmasını bitirdi.

Kaynak : orduyorum.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: