Aybastı Söz

Söyleyecek sözü,değiştirecek gücü olanların gazetesi

ÇETİN YILMAZ — SAVAŞ, GÖZYAŞI, ÖLÜM DEMEKTİR !

ÇETİN YILMAZ -- SAVAŞ, GÖZYAŞI, ÖLÜM DEMEKTİR !

İlköğretimde şöyle bir şarkı söylerdik: Baltalar elimizde,uzun ip belimizde, biz gideriz ormana hey, ormana… Artık çağımızda baltalarla, palalarla, silahlarla insan avına çıkmış gibiyiz.
Savaşlar ilkel çağlardan bu yana süregelen barbarlıklardan biridir. Her zaman güçlülerin zayıfları boğazlamak için başvurduğu yöntemlerden biridir. Çağımızda öyle büyük bir hal aldı ki, artık büyük sektör oldu. Bu sektör dünyayı kana bulayan bir silah sektörüdür. Nükleer silahlar ve kimyasal silahlar hızla yayılmaya başladı. Emperyalizm ve zorba devletler, küçük mazlum ülkeleri işgal ederek elinde avucunda ne varsa almaya çalıştılar. Ya kendilerine Müslüman diyen kukla hükümetler kurdular ya da zorla istila ettiler. Böylece oranın zenginliklerini Washington’a, Paris’e, Londra’ya ya da Berlin’e aktardılar. Hepsi özünde sömürücü, kan emici ülkelerdir .Sömürdükleri yeri de yangın yerine çevirdiler. Din, dil, mezhep ve milliyet savaşları çıkararak oraları iç savaşa sürüklediler.
Libya, Mısır, Suriye, Irak, İran işte bu sömürge hareketlerinden bazılarıdır. Önce diktatör diyerek Kaddafi’yi sonra Saddam’ı devirerek mevzi kazandılar. En son oyunu Suriye üzerinde oynamaya başladılar. Tüm emperyalistler silahlarını kuşanarak Suriye üzerine abandılar. Suriye’yi sonu gelmez kardeş kavgasına sürüklediler. Kardeş kardeşi tekbir getirerek boğazlar hale geldi. Suriye ve Libya’ya emperyalizm, yeni bir taktik geliştirdi. Düşmana karşı göğüs göğüse çarpışmak yerine maşa kullanmayı daha uygun gördüler. Çünkü Afganistan ve Irak’ın maliyeti onlara pahalıya patlamıştı. Burada kendilerine Müslüman diyen kişilerden toplama çeteler kurdular .Onları silahlandırdılar, eğittiler, onlara kamplar verdiler. Onları eğitip Suriye’ye katliama gönderdiler. Ne yazık ki,onlara kol kanat geren ülkelerin başını çektik. Suriye’de, Irak’ta, Libya’da dökülen kardeş kanı bizim de elimize bulaştı. Atatürk’ün, ‘Yurtta Sulh, Dünya’da Sulh’ ilkesiyle alay ettik. Sonuç ne oldu ? Savaş ve kargaşa kapımıza dayandı. Emperyalist çetelerin taşeronu olduk.
Değerli kardeşlerim, hiç bir savaşın kazananı, hiç bir barışın kaybedeni yoktur !En kötü barış, en güzel savaştan bin kez iyidir. Savaşları hep zenginler çıkarır ve fakirler ölür. Tüm savaşlar arkalarında milyonlarca ölü, yaralı, yetim bıraktı.
Tüm dünya ağız birliği yapmışçasına haykırıyor; ‘Esat’a ölüm, Suriye’ye özgürlük.’Biz onların özgürlüğünü, demokrasisini Libya’da, Irak’ta, Mısır’da gördük. Suriye ‘de çıkacak bir iç savaşın ya da mezhep kavgalarının bize faturası çok ağır olur.
Tüm bu yazdıklarım ışığında; insanları katleden, kimyasal, biyolojik, nükleer silahları üretip satan Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, Çin, Rusya gibi ülkeler aslında dünyanın gerçek katilleridir. Bu silahları satanlar kadar kullananlar da insanlık düşmanıdır. Hepsini şiddetle kınıyorum.
Savaşsız, sömürüsüz bir dünya için tüm dünya halklarının kardeşliğine büyük önem vermeliyiz. Hep bir ağızdan bağırmalıyız, ‘YAŞASIN DÜNYA HALKLARININ KARDEŞLİĞİ,YAŞASIN BARIŞ, TÜM EMPERYALİST SAVAŞLARA HAYIR !’

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 2013/09/19 by .
%d blogcu bunu beğendi: