Aybastı Söz

Söyleyecek sözü,değiştirecek gücü olanların gazetesi

CHP’DE İLK RESMİ ADAY ADAYI, SIRRI YUMBUL !

chpAybastı’da siyaset kulisleri kaynıyor. Yerel seçimlere 6 ay gibi kısa bir süre kala Aybastı kulislerinde; adaylar, partiler, aday adayları konuşulmaya devam ediyor.

Cumhuriyet Halk Partisi’ne ilk resmi aday adayı başvuru yaptı.Sırrı Yumbul

Aybastı ilçe esnaflarından olan Sırrı Yumbul Cumhuriyet Halk Partisi’nden Aybastı Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için resmi başvurusunu CHP İlçe Başkanlığı’na dilekçe ile yaptı.
2 dönem Anap’tan belediye başkanlığı yapmış olup, 2009 yerel seçimlerinde DSP’den Aybastı Belediye Başkanı Adayı olan Fehmi Küpçük’ün adının kamuoyunda CHP’nin adayı olarak konuşulurken, Aybastı ilçe esnaflarından olan Sırrı Yumbul yapmış olduğu başvuruyla CHP’nin ilk resmi aday adayı olması yanında, meydana çıkıp, ben varım diyen ilk resmi aday adayı oldu.

Mülk Allah’ın deyip para için her türlü işi yapanlara karşı, 2014 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için CHP Aybastı Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu ve resmi başvurusunu CHP İlçe Başkanlığı’na yaptığını açıklayan Sırrı Yumbul ilk kez gazetemize kısa bir değerlendirmede bulundu.
Yeni bir yerel yönetim anlayışı ile özlenilen Aybastı profili oluşturmayı amaç ederek yola çıktığını belirten Sırrı Yumbul; günümüzde siyasetin parayla yapıldığını, mülk Allah’ın deyip para için her türlü işi yapanların mevcut olduğunu ve bu anlayışa karşı olunması, belediyenin halkla beraber yönetilmesi gerektiğini söyledi.
Halkın belediyesini kurmak için aday adayı olduğunu söyleyen Sırrı Yumbul gazetemize yaptığı açıklamada HES’lere de değinerek konuşmasının devamında şunları kaydetti: ‘’Sularımızı satanlara karşı mücadele vermek, yandaş-candaş anlayışının ortadan kaldırılması, çalmayan vicdanlı yurttaşların temsil edilmesi ve halkın belediyesini kurmak için aday adayıyım. Aybastı halkı beni tanır, ben de halkımı tanırım ! Sorunlarımızın çözümünü halkımızla(!) birlikte çözecek birileri olduğu açık ortadadır. Bu zorlu yolculukta beraber hareket etmeyi becerebilirsek, özlediğimiz Aybastı’ya kavuşuruz. Ordu’da Seyit Torun, Aybastı’da Sırrı Yumbul diyerek, halkımıza sevgi ve selamlarımı sunarım…’’ Dedi.

Kamuoyu ve eğilim yoklaması belirleyecek.

Cumhuriyet Halk Partisi Aybastı ilçe yönetimi yönetim kurulu kararıyla adaylarını eğilim yoklaması, kamuoyu araştırmasıyla belirleme kararı almıştı. Cumhuriyet Halk Partisi’ne farklı başvuru yapılırsa genel merkezin yaptırdığı kamuoyu yoklaması ve ilçe parti üyelerinin katılacağı eğilim yoklaması ile kesin aday belirlenecek. Cumhuriyet Halk Partisi Aybastı’da bir ilk gerçekleştirerek Ankara’dan atama veya ağabeylerin önerdiği bir adayla değil halkın ve üyelerinin istediği adayla seçim meydanlarına çıkacak.

Muhalefet tabandan olumlu tepki !

Gazetemizin yaptığı araştırmalarda Sırrı Yumbul’un yapmış olduğu resmi aday adaylığı başvurusu, kesin adaylık hesabı yapmadan, Ankara’dan, ağabey, bakan, milletvekili desteğine gerek görmeden karşısındaki adayların kim ve hangi parti olduğu kaygısı taşımadan verilmiş olumlu bir gelişme olarak, CHP tabanı ve Aybastı’da farklı muhalefet tabanı tarafından takdirle karşılanıyor.

Reklamlar

One comment on “CHP’DE İLK RESMİ ADAY ADAYI, SIRRI YUMBUL !

  1. kurtuluş
    2013/09/20

    sırrı abiye yakışır ..kurtuluş

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on 2013/09/19 by .
%d blogcu bunu beğendi: