Aybastı Söz

Söyleyecek sözü,değiştirecek gücü olanların gazetesi

Bize Derler Aybastılı, Biz Bildik Perşembe Yaylası Er Meydanı !

Er MeydanıPerşembe Yaylası Er Meydanı isim değişikliğine tepkiler durmaksızın devam ediyor. Ve aralıksız vatandaşlar demokratik haklarını kullanarak çalışmalar sürdürüyor.

Temel Gülecen: Halkın parasıyla nam ve şöhret verilemez !

Aybastı Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar doğrultusunda değişen, Perşembe Yaylası Er Meydanı isminin, İdris Naim Şahin Er Meydanı olarak değiştirilmesi hakkında her geçen gün yeni bilgiler de ortaya çıkıyor. Er Meydanı isim değişikliğine büyük bir kitlesel tepki oluştuğunu gören Aybastı Belediye Başkanlığı’ndan yazılı basın açıklaması gelmişti. Basın açıklamasında yer alan, ‘bu karar AKP’li ve DSP’li meclis üyelerimizin oy birliği ile alınmış bir karardır’ yazmasından sonra, özellikle DSP’li meclis üyelerinden bir açıklama beklendi. Ancak sadece, DSP’li meclis üyesi olan Temel Gülecen şöyle bir açıklama yaptı: ‘’Böyle bir kararda imzam olamaz çünkü Perşembe Yaylası’nın tarihi Milletvekili İ.Naim Şahin’le başlamıyor ve kaldı ki, güreş alanı için devlet yardımı yapılmış ise bu milletvekilinin babasının parası değil, yine halkın kendi parasıdır. Halkın parasıyla nam ve şöhret verilemez !’’ Ayrıca, DSP’li meclis üyesi Temel Gülecen son meclis toplantısında da bulunmamış. Yine edinilen bilgilere göre, Aybastı Belediye Meclisi’ne, Perşembe Yaylası Er Meydanı isminin, İdris Naim Şahin Er Meydanı olarak değiştirilmesi için, AKP’li meclis üyeleri; Mustafa Esen ve Aydın İstek tarafından önerge verilmiş.

Perşembe Yaylası Er Meydanı için, dört koldan çalışmalar sürüyor !

Er Meydanı isim değişikliğine oluşan tepkileri iletmek ve belediye meclisinin bu kararı tekrardan gözden geçirmesi için belirlenen bir heyet, Belediye Başkanı İzzet Gündoğar ile geçtiğimiz günlerde görüşmüştü. Görüşmeden sonra halk bir araya geldi ve internet üzerindeki imza kampanyasının devamında, Aybastı başta olmak üzere; İstanbul, Ankara, Tekirdağ, Bodrum ve birçok Aybastılı’nın yaşadığı yerde, imza toplanması kararı alındı.Ve şu ana kadar çalışmaların aralıksız devam ettiği görülüyor.Toplanan imzalar, öncelikle Ağustos ayının ilk haftası yapılacak olan Belediye Meclisi Toplantısı’na sunulacak… Daha sonra yine, başka ilgili kurumlara da imzalar, bir dilekçeyle verilecek.

Ayrıca; Perşembe Yaylası Er Meydanı isminin, İdris Naim Şahin Er Meydanı olarak değiştirilmesinden bu yana, bir hayli kalabalık olan dört toplantı gerçekleştirildi. Toplantılarda dikkat çeken en önemli şey, Perşembe Yaylası’nın her türlü siyasi görüşten insanı bir araya getirmesi oldu. Gerçekleştirilen toplantılarda insanlar tarafından vurgulanan tek şey; ‘’Bu durum partiler üstü, siyasetle ilgisi olmayan ortak paydamız Perşembe Yaylası’nın tarihi ve doğasına bir borçtur.’’ Oldu.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: