Aybastı Söz

Söyleyecek sözü,değiştirecek gücü olanların gazetesi

Chp’nin Ordu Büyükşehir Adayı : Seyit Torun

Seyit_Torun0_yasamoykusuCumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Osman Güngör, Ordu Büyükşehir Belediyesi için adaylarının  Seyit Torun olduğunu söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu İl Başkanı Osman Güngör, Ordu Büyükşehir Belediyesi için adaylarının Seyit Torun olduğunu söyledi. Daha önceki ifadelerinde “Aday adayımız” diye bahsettiği Seyit Torun için ilk kez “Adayımız” ifadesini kullanan Güngör, “Ordu’da Büyükşehir Belediyesi için adayımız Seyit Torun’dur. Adaylık için bize gelen başka bir temas kuran birisi olmadı. Seyit Torun bilindiği gibi güçlü bir aday” dedi.

Kaynak : ordugozlem.com

Seyit Torun Kimdir ?

1968 yılında Ordu’nun Ulubey İlçesi’nde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Ulubey’de, lise öğrenimini ise Ordu’da tamamladı. Erzurum Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünü bitirerek 1990 yılında İktisatçı olarak mezun oldu.

1994 Yerel Seçimleri’nde Ulubey İlçesi’nde Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılarak, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ulubey Belediye Başkanı seçildi. Bir dönem Ulubey Belediye Başkanlığı yaptı. Belediye Başkanlığı döneminde belediyecilik konusunda Almanya ve Hollanda’da araştırma ve incelemelerde bulundu. 1999 yılı Yerel Seçimi’nden sonra CHP İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2004 yılında Demokratik Sol Parti’ye katılarak Belediye Başkanı seçilen Seyit TORUN 2009 yerel seçimlerinde tekrar bu göreve seçildi.

2011 yılı başında Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılan Belediye Başkanı Seyit Torun, iyi derecede İngilizce biliyor. Başkan Seyit Torun, evli ve bir çocuk babasıdır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: