Aybastı Söz

Söyleyecek sözü,değiştirecek gücü olanların gazetesi

Örnek Olası Bir Proje

“Ben başkan olsaydım.” Projesi :

Ülkemizde adettir. Yöneticileri eleştiren halk evinde yada kahvehanesinde otururken söze “…ben başkan olsaydım!” diye başlar ve yöneticileri eleştirir. Bu eleştiri, yönetici olsa ne yapacağını da açıkladığı hayalleriyle devam eder. Ordu Belediyesi İşte bu yakınma ve beklenti içeren cümleden bir proje çıkardı ve ülkede çok konuşulan başarılı bir proje olarak uygulamaya devam ediyor.

Senin kentin, senin makamın, senin başkanın sloganı ile mahallelere kurulan makamın temsili görseliyle mahallelinin başkan olsaydı mahallesine ne yapacağı soruluyor.
Mahalleye giden özel oluşturulmuş ekipler tarafsız bir şekilde mahallelinin sorunlarını dinliyor ve tek tek not ediyor. Daha sonra mahallede önceden belirlenen ve duyurusu yapılan bir toplantıda Başkan Yardımcıları ve yatırımcı müdürler ile mahalleliyle bir araya gelerek yapılan anketlerde ortaya çıkan sorunlara beraber çözüm üretiliyor.

Şu ana kadar 4 mahallede yapılan çalışma 2013 yılı içerisinde tüm mahallelerde tamamlanmış olacak. Proje toplantıda verilen sözlerin tamamının takip edilerek yerine getirilmesi ile de dikkat çekiyor.

Ordu Belediyesi ekipleri Ramazan ayında Karşıyaka, Durugöl ve Bucak Mahallelerinin sorun analizini bitirdiler. Yeni Mahallelerle çalışmalara devam ediliyor.

Başkan Seyit Torun hız kazanan bu proje ile halkımızın sorunlarını ve mahallesi ile ilgili beklentilerini dile getirmelerini çok önemsediğini vurguluyor.

Kaynak : orduca.com

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: